Obserwatorzy

czwartek, 15 marca 2012

Dotyk

Czytałam w gazecie jakiś czas temu o "dobrym ucisku" (wiem, źle to brzmi :D) Pokazywali tam jak się ustrzec przed bólami i napięciem. Ja Wam pokażę wszystkie uciski, które były wcześniej sprawdzone przeze mnie i działają. :)
1. Ucisk na bóle głowy, zęba, brzucha- kładziemy kciuk na zgięciu kciuka i palca wskazującego. Delikatnie uciskamy, bo tam jest żyła i trzymamy tak minutę (nie przyciskajcie za mocno, bo będziecie mieć brzydki ślad palca, ale tylko przez chwilę)2. Ucisk przeciwko napięciu przedmiesiączkowego.- Ten czuły punkt znajduje się na nodze, 5 centymetrów od wewnętrznej kostki do góry. Tak jest taki dołek i znajduje się tam żyła. Uciskamy wskazującym palem dane miejsce i trzymamy jakiś czas (ucisk nie za mocny relaksuje).


3. Ucisk na chore zatoki.- Pod oczodołem także znajduje się żyła, która ma nas obronić przed silnym bólem, który występuje przy chorych zatokach. Mamy palce u ręki- wskazujący i środkowy (oczywiście inne też)- przykładamy je do końca kości oczodołu (przy oku), na środku, palec środkowy będzie na miejscu gdzie mamy ucisnąć. W tym miejscu przyciskamy.

Takie uciski są skuteczne. :)
Działa u Was? Podoba Wam się?
(Zapraszam do obserwowania)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz